Lastoevoegmaterialen
Lastek 858
Artikelnummer: 858Deze laselektrode is een austenitisch-ferritisch duplex roestvast staal toevoegmetaal met een PREN (Pitting Resistance Equivalent Number) van ten minste 40. Het lasmetaal mag daardoor “superduplex roestvast staal” worden genoemd. Het biedt uitstekende weerstand tegen interkristallijne corrosie, putcorrosie en spanningscorrosie in chloride-omgevingen en heeft een zeer hoge mechanische sterkte.
Lassen van superduplex roestvaststaal
Typische toepassingen
- Chemische nijverheid, papierindustrie, waterzuiveringsinstallaties, meststoffenindustrie, hydro-metallurgie.
- Roestvaststaal Wnr. 1.4515, 1.4517 … en hun verbindingen met ongelegeerde en laag gelegeerde staalsoorten.

Instructies
- Warmte inbreng: lassen met lage warmte inbreng.
- Voorverwarming: dun materiaal, koud lassen; voorverwarmen afhankelijk van de dikte van het basismetaal: vanaf 12 mm dikte wordt voorverwarming tussen 100 -150°C (max) aanbevolen.
- Voordroging: De elektroden kunnen voor-gedroogd worden op 300°C voor 2 uur.
- Interpas temperatuur < 225 °C respecteren.
- Afkoeling: vermijd een abrupte afkoeling van de lasnaad.
- Reinigen: basismateriaal goed reinigen op de lasnaad en de directe omgeving. Vermijd ijzerverontreiniging en gebruik enkel een roestvaste borstel en bikhamer. Na het lassen de las reinigen en alle slak verwijderen vóór het beitsen en passiveren.

Product specificaties
- Gewicht
- 5 kg
- Diameter
2.5, 3.2
- Lengte
350
- Enisonorm
EN ISO 3581-A
- AWS norm
AWS A5.4
- Merk
- Lasproces
- Kerfslagwaarde Av (ISO V)
50 J (20 °C)
- AWS classificatie
E2593
- Enisoclassificatie
E25 9 3 Cu N LR 32
- Polariteit
DC+
- Te lassen materiaal
- Treksterkte
720 N/mm²
- Verlenging / rek
15%
- Vloeigrens
530 N/mm²
- Downloads
- Productspecificatie-NL